Dostałem milion dolarów – i co mam z tym zrobić?

W niektórych miastach na Śląsku pojawili się ludzie, którzy rozdają na ulicach miliony dolarów. W jednym banknocie!

milion03

Co zrobić, jeśli otrzymałeś taki banknot? Jeśli przeczytałeś tekst na drugiej stronie banknotu, wiesz, że możesz zajrzeć na tą witrynę.

milion04

Możesz przeczytać albo posłuchać:

Pytanie za milion: Czy pójdziesz po śmierci do nieba?
Oto szybki sprawdzian. Uczciwie zadaj sam sobie pytania:

1. Czy kiedykolwiek skłamałeś? Jak nazywamy kogoś, kto kłamie?

2. Czy ukradłeś coś? Nieważne, jak mała była wartość skradzionej, czy „pożyczonej” i nigdy nie oddanej rzeczy. Tylko uważaj – nie okłamuj sam siebie. Popatrz na pytanie 1. Jak nazywamy kogoś, kto kradnie?

3. Czy wzywałeś niepotrzebnie imienia Pana Boga? Wydaje nam się to takie „niewinne” lub mało ważne, a może nawet, że jest oznaką pobożności. Bóg uważa to za bluźnierstwo i powiedział, że nie zostawi bez kary tego, kto tak robi. Czy nie robisz tak w momentach złości czy zaskoczenia jakimś wydarzeniem?

4. Jezus powiedział: „Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa.” Czy patrzyłeś pożądliwie? Jak sądzisz, czy Bóg wie, co oglądasz w telewizji albo w internecie?

5. Jak myślisz, czy Bóg cię uzna winnym w dzień Sądu?

Jeśli dopuszczałeś się tych rzeczy, o których Bóg powiedział przecież w Dziesięciu Przykazaniach, to Bóg uważa Cię za kłamcę, złodzieja, bluźniercę i cudzołożnika w sercu. Biblia ostrzega, że jeśli jesteś winny, znajdziesz się w piekle.

Jednak Bóg, o którym Biblia mówi, że jest „bogaty w miłosierdzie,” posłał Swojego Syna, żeby cierpiał i umarł na krzyżu za winnych grzeszników. My złamaliśmy Boże prawo, ale Jezus zapłacił naszą karę. Oznacza to, że Bóg może zupełnie legalnie oddalić naszą sprawę. On może unieważnić naszą karę śmierci: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.”

Jezus zmartwychwstał i pokonał śmierć. Proszę, upamiętaj się dzisiaj (nawróć się – odwróć od grzechu), a Bóg da ci życie wieczne. Da je tobie i wszystkim, którzy zaufali Jezusowi. Następnie czytaj codziennie Biblię (Pismo Święte) i postępuj według Jej nauki.

Jeżeli chcesz się więcej dowiedzieć na temat tego pytania, albo chcesz otrzymać Nowy Testament, napisz do nas lub zadzwoń.