Noe i czasy ostateczne

28 marca 2014 w kinach pojawił się film „Noe”. Natomiast w internecie można obejrzeć film „Noe i czasy ostateczne” nakręcony przez Raya Comforta (Living Waters). W odróżnieniu od filmu w którym występuje Russell Crowe, opartym na historii pochodzącej z Kabały i gnostycyzmu, i nie mającym nic wspólnego z Biblią, film Raya Comforta zajmuje się biblijnymi znakami czasów ostatecznych. Film jest dostępny na witrynie Living Waters i na YouTube. 24 lipca 2014 film otrzymał nagrodę Stellae Awards festiwalu filmowego Pan Pacific Film Festival, zajmującego się filmami których istotnym przesłaniem jest wiara. Nagroda Stella jest często nazywana chrześcijańskim odpowiednikiem Oskara. Jej nazwa pochodzi z Księgi Daniela 12,3. W ciągu 2 lat film obejrzało ponad 2.3 mln widzów.

video
play-sharp-fill

Przełączenie przeglądarki na YouTube umożliwi obejrzenie filmu na pełnym ekranie, w jakości HD. Dzięki naszej współpracy z Living Waters jest już dostępna polska wersja językowa. Ze względu na uwagi osób, które miały problemy ze skorzystaniem z napisów, poniżej zamieszczone jest wyjaśnienie, jak uruchomić napisy i zmienić język na polski.

Co o historii Noego i o czasach ostatecznych myślą zwyczajni ludzie, spotkani z kamerą na ulicy? Dlaczego historia Noego jest dla nas tak istotna? Pan Jezus powiedział: „Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego (Mateusza 24,37).”

Równocześnie do wiary Noego odwołuje się sławny 11 rozdział Listu do Hebrajczyków: „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają. Przez wiarę zbudował Noe, ostrzeżony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było widzieć, pełen bojaźni, arkę dla ocalenia rodziny swojej; przez nią wydał wyrok na świat i odziedziczył usprawiedliwienie, które jest z wiary.” (Hebrajczyków 11,6-7)

Z wszystkich filmów Raya Comforta, najwięcej osób obejrzało film „180”(patrz poniżej).

**************************

Living Waters (42 milionów odsłon na YT do stycznia 2017) opublikował już kilka głośnych filmów;

  • Najbardziej znanym jest „180” (ponad 5.2 mln odsłon, znany polskim widzom z YouTube w polskiej wersji językowej).
  • Oprócz tego warto obejrzeć film „Evolution Vs. God” (2.7  mln odsłon, Ewolucja kontra Bóg)
  • Noah and the last days (2.3 mln odsłon, Noe i czasy ostateczne)
  • „Genius – The Movie”(Geniusz – na temat osoby Johna Lennona, 720 tys. odsłon),
  • i film fabularny „Audacity” na temat homoseksualizmu (620 tys. odsłon).